Licheń: dzień dziękczynienia za ŚDM Panama 2019 (zapowiedź)


21 lutego 2019 r.

Licheń: dzień dziękczynienia za ŚDM Panama 2019 (zapowiedź)

Zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej na Dzień Dziękczynienia za 34. Światowe Dni Młodzieży, który odbędzie się w najbliższą niedzielę – 24 lutego.
 
Uroczystej Mszy św. sprawowanej o godzinie 12.00 w licheńskiej bazylice będzie przewodniczył ks. Przemysław Pilarski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Po Eucharystii kilkoro młodych diecezjan, którzy wzięli udział w spotkaniu z Ojcem Świętym w Panamie, opowie swoje świadectwo związanie z przeżytą pielgrzymką.
 
Temat tegorocznych, 34. Światowych Dni Młodzieży stanowił fragment z Ewangelii: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa” (Łk 1,38). W Mszy posłania kończącej wydarzenie wzięło udział około 700 tysięcy pielgrzymów z całego świata, w tym 12-osobowa grupa z diecezji włocławskiej wraz z kapłanami: ks. Przemysławem Pilarskim, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży i wikariuszem parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła i Ewangelisty we Włocławku oraz ks. Marcinem Sadownikiem, proboszczem parafii św. Jakuba Apostoła we Wrzącej Wielkiej. Kolejne – 37. ŚDM odbędą się w 2022 roku w stolicy Portugalii – Lizbonie.
Justyna Zacharek