Listopadowa Msza św. trzeźwościowa i recital „Piękno świata”


24 listopada 2022 r.

Listopadowa Msza św. trzeźwościowa i recital „Piękno świata”

W najbliższą niedzielę, 27 listopada o godz. 18.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu sprawowana będzie Msza św. w intencji trzeźwości narodu i w rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel – terapeuta uzależnień. Po Eucharystii, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”, w autorskim recitalu pt. „ Piękno świata” wystąpią Julia i Grzegorz Kopala.
 
Julia i Grzegorz Kopala to małżeństwo od lat związane ze sceną muzyki chrześcijańskiej. W ramach swojej działalności współtworzą od 20 lat Inicjatywę Poznańskich Muzyków „Bogu Jedynemu Chwała”, popularne „Wielbienie Boga” oraz „Poznańskie Zaduszki Jazzowe” i rekolekcje „Na fali wielbienia”. Poprzez kompozycje Grzegorza i występy Julii związani są z Chrześcijańskim Teatrem „Droga” im. JPII. W 2005 roku utworem pt. „Janie Pawle II” zwyciężyli w Międzynarodowym Konkursie Piosenki o Ojcu Świętym w Toronto. Byli artystami znanego Song of Songs Festival, gdzie m.in. towarzyszyli na scenie gościowi specjalnemu Manuelowi 3 (USA). Ich utwory z płyty „Pro Life” kilka razy trafiały na listy przebojów rozgłośni katolickich.
 
Julia ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu oraz Akademię Medyczną w Poznaniu na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Jest wykładowcą akademickim, trenerem głosu oraz arteterapeutką. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z Ryszardem Rynkowskim, Robertem Janowskim, Katarzyną Skrzynecką, Grzegorzem Tomczakiem oraz pop-oratorium Zbigniewa Małkowicza. Brała udział w licznych projektach telewizyjnych i radiowych, a jej głos pojawia się w wielu produkcjach studyjnych, teatralnych i reklamowych.
 
Grzegorz – kompozytor, aranżer, wokalista i multiinstrumentalista. Szerszej publiczności znany przede wszystkim z występów w musicalu „Metro” oraz zespole „Just 5”, wspólnie z którym zdobył złotą, platynową i multiplatynową płytę, sprzedając łącznie ponad 500 tys. krążków. Zaczął pisać muzykę dla znanych polskich artystów Katarzyna Skrzynecka, Alicja Bachleda-Curuś. Jako producent muzyczny współpracował m.in.: z grupą Stróże Poranka, Pawłem Chustakiem, zespołem Moja Rodzina, a także z  Salem Solo, nagrywając z nim w 2001 roku album I Worship. Ponadto współpracował z wieloma czołowymi muzykami sceny świeckiej i chrześcijańskiej, m.in. Gordonem Haskellem, Wiolettą Villas, De Mono, Marylą Rodowicz, Małgorzatą Ostrowską, Robertem „Litzą” Friedrichem. Jako znakomity gitarzysta dołączył, do popularnego duetu gitarowego „SuperDuo”, zostając jego trzecim muzykiem.         
 
Ich płyta „Pro Life” stanowi ich jasne opowiedzenie się po stronie Życia oraz świadectwo Bożej opieki i pomocy w nawet najcięższych ludzkich doświadczeniach. Wyraźne przesłanie łączą z łagodną muzyką i starannymi aranżacjami. Znajdujące się na krążku utwory są regularnie nadawane przez większość katolickich rozgłośni, a trzy z nich zdobywały pierwsze miejsce na ogólnopolskiej liście przebojów „Muzyczne Dary”. Obok autorskich kompozycji Grzegorza, album zawiera piosenki „San Damiano” i „Glorify the Lord”, stanowiące owoc znajomości i wspólnej pracy z Salem Solo.
 
Tytuł recitalu jest jednocześnie tytułem utworu, który pochodzi z płyty „Kochamy jak umiemy”, zawierającej teksty z różnych tomików poezji s. Bożeny Anny Flak ze Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Koncert w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” jest finansowany ze środków Miasta Konina przy współpracy z parafią św. Wojciecha i KDK.
 
Wstęp wolny.
 

Anna Wysocka