Miesiąc maj w parafii Korczew

31 maja 2021 r., ks. Michał Styczyński

Miesiąc maj w parafii Korczew

Maj zazwyczaj uznawany jest za najpiękniejszy z miesięcy. W katolickiej tradycji piękno majowych dni niewątpliwie łączy się z Najpiękniejszą z Niewiast świata, która odbiera szczególną cześć właśnie w tym miesiącu. Korczewscy parafianie wraz ze swoim proboszczem, ks. Michałem Styczyńskim, przez cały miesiąc radowali się pięknem Matki promieniującym na stworzony świat. Wracając do tradycji ojców gromadzili się przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach, aby uwielbiać Boga i oddawać cześć Maryi. Pratków, Wojsławice, Annopole Stare, Tymienice, Korczew… To niektóre miejscowości na trasie majowych spotkań przy kapliczkach. Po wspólnym odśpiewaniu litanii loretańskiej zgromadzeni parafianie zawierzali poszczególne wioski i całą parafię opiece Niepokalanego Serca Maryi złączonego z Najświętszym Sercem Jezusowym. W trudnym czasie pandemii spotkania te były też okazją do refleksji nad konkretnymi problemami wspólnoty parafialnej. Nie zabrakło otwartości i gościnności Parafian, którzy z troską i miłością przyjmowali swojego proboszcza. W ostatnim dniu maja ks. Proboszcz zaprosił Parafian do siebie na wspólną „majówkę” przy kapliczce, którą otrzymał kilka dni wcześniej swoich Przyjaciół z racji kolejnej 19 rocznicy swoich święceń. Bogu niech będą dzięki za piękny majowy czas. Kiedy już się skończy maj, zechciej Matko sama dla nas majem być w każdy dzień, a wtedy lżej i radośniej będzie żyć.