Młodzi oazowicze w Ostrowąsie

28 lipca 2021 r.

Młodzi oazowicze w Ostrowąsie

W dniach od 14 do 29 lipca grupa młodzieży z parafii św. Wita w Tuliszkowie i Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim przebywa na Oazie Nowego Życia I i II stopnia w Ostrowąsie.

Oaza to w potocznym rozumieniu miejsce tętniące życiem na pustyni. Osoby, które zatrzymują się w tym miejscu, szukają odpoczynku, regenerują siły, gaszą pragnienie. Oaza Ruchu Światło-Życie stwarza warunki do odpoczynku od pustyni otaczającego nas świata, a także do zacieśnienia relacji z Panem Bogiem, źródłem Życia.

Uczestnicy, pod opieką i przewodnictwem ks. Rafała Marczewskiego i ks. Adriana Szczęsnego, modlą się wspólnie u stóp Matki Bożej Ostrowąskiej Pani Kujaw, rozważają słowo Boże i zgłębiają wiedzę na temat liturgii. Aktywny wypoczynek połączony z „wyprawami otwartych oczu”, pomaga dostrzegać obecność Pana Boga w pięknie stworzonego świata.

Codzienna Eucharystia, rozważanie tajemnic różańcowych, „modlitwa namiotem spotkania” oraz wybranymi godzinami brewiarza, wyznaczają rytm wyjątkowych rekolekcji i pomagają pogłębić osobową relację z Panem Jezusem; wprowadzają także młodych ludzi zarówno w doświadczenie modlitwy wspólnotowej, jak i indywidualnej.

Udział w oazie to najlepsza rzecz, jaka może spotkać młodego człowieka w czasie wakacji.

oazowiczka Julia