Odpust w Markowicach z udziałem Biskupa Włocławskiego

4 lipca 2021 r., źródło: www.archidiecezja.pl

Odpust w Markowicach z udziałem Biskupa Włocławskiego

Pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego odbyły się w niedzielę, 4 lipca, w sanktuarium w Markowicach główne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw. Sumę odpustową poprzedziła Msza św. w intencji misjonarzy i działalności misyjnej kościoła.

W niedzielę 11 lipca – odpust chorych. Mszy św. o godzinie 15.00 przewodniczyć będzie ks. kan. Paweł Kowalski, dziekan dekanatu inowrocławskiego I i proboszcz inowrocławskiej parafii pw. Chrystusa Miłosiernego. W czasie liturgii udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.

W sanktuarium w Markowicach szczególnej czci doznaje Matka Boża Królowa Miłości i Pokoju Pani Kujaw. Rzeźbę wykonano najprawdopodobniej pod koniec XV wieku w jednym z warsztatów śląskich. W 2015 roku Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ustanowiła podniosła markowicką świątynię do godności bazyliki mniejszej.