Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie w Poznaniu (zaproszenie)


27 sierpnia 2018 r.

Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie w Poznaniu (zaproszenie)

Drodzy Członkowie Akcji Katolickiej w Polsce!
 
Serdecznie zapraszamy na organizowane kolejny raz w Poznaniu Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie, którego celem jest przybliżenie treści hasła Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Forum odbędzie się w sobotę, 22 września br., rozpocznie się o godz. 9.30 w kościele św. Rocha w Poznaniu Mszą św. koncelebrowaną, pod przewodnictwem i z homilią ks. kard. Pétera Erdő, prymasa Węgier.
 
Następnie, w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2, zaproszeni prelegenci przybliżą nam założenia i treści hasła nowego roku duszpasterskiego W mocy Bożego Ducha.
 
W pierwszej części, po słowie wprowadzającym ks. abpa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego KEP wysłuchamy wykładu ks. kard. Pétera Erdő. Założenia programu na rok 2018/2019 przedstawi ks. bp Jacek Kiciński, członek Komisji Duszpasterstwa KEP.
 
Po przerwie, w drugiej części odbędzie się dyskusja panelowa wokół tematu sesji. Wprowadzeniem do dyskusji będzie wystąpienie ks. prof. Bogdana Częsza pt. Owoce Ducha Świętego – między teorią a praktyką. Szczegółowy program sesji w załączeniu.
 
Ze względów organizacyjnych (przygotowanie materiałów i poczęstunku dla uczestników) konieczne jest zgłoszenie uczestnictwa. Zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną najpóźniej do 15 września br. na adres:  https://forum2018.pl
 
Wpisowe wynosi 15 zł od osoby. Wpłaty dokonać należy na konto DIAK Poznań, Bank PEKAO S.A. II O Poznań, nr 10 1240 1763 1111 0000 1812 9605. Uczestnik, po dokonaniu przelewu, otrzyma wejściówkę, którą należy wydrukować i okazać w dniu sesji przy wejściu.
 
Kontakt z organizatorem pod tel. 668 385 356.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
 
W imieniu Zarządu KIAK oraz grona organizatorów
 
Urszula Furtak, prezes KIAK
Bogumiła Kania-Łącka, prezes DIAK Archidiecezji Poznańskiej