Oratorium na 900-lecie diecezji (zaproszenie)


25 kwietnia 2023 r.

Oratorium na 900-lecie diecezji (zaproszenie)

Serdecznie zapraszamy na premierowe wykonania dzieła polskiego kompozytora Romana Drozda pt.: „Montefonia II”, opartego na ośmiu błogosławieństwach z Kazania na Górze (Mt 5,3-11), na wątkach historycznych i biografiach błogosławionych, świętych i innych wybitnych osób, kształtujących przez wieki historię diecezji włocławskiej.
 
Libretto stworzył o. Andrzej Zając OFMConv. Oratorium powstało na Jubileusz 900-lecia Diecezji Włocławskiej i wykonane zostanie przez 200 osobowy zespół Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy i kwintetu smyczkowego Opery Nova, Chór Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i solistów: Hannę Okońską – sopran, Bartłomieja Kłosa – baryton i tercet dzieci (voci bianche): Herberta Gmysa, Maję Rusiniak, Izabel Frydrych. Cały zespół poprowadzi od pulpitu dyrygenckiego Dominik Sierzputowski.
 
Dzieło realizowane jest z pomocą: Anwil S.A., Narodowego Centrum Kultury, Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, Prezydenta Miasta Włocławek, Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy, Totalizatora Sportowego i wielu życzliwych osób ceniących wartość historii i kultury chrześcijańskiej.
 
Dziękujemy i zapraszamy w niedzielę, 30 kwietnia, o godz. 17.00, do włocławskiej bazyliki katedralnej.