Piotrków Kujawski: pielgrzymka rowerowa szlakiem św. Jakuba

19 sierpnia 2021 r., al. MH

Piotrków Kujawski: pielgrzymka rowerowa szlakiem św. Jakuba

W czwartek, 19 sierpnia, w Piotrkowie Kujawskim zakończyła się rowerowa pielgrzymka szlakiem Camino Polaco – św. Jakuba do Iławy. Na liczącą 240 km trasę wyruszyło 16-osobowa grupa parafian wraz z proboszczem, ks. kan. Krzysztofem Gąsiorowskim.

Podczas czterodniowej wyprawy, pielgrzymi mieli możliwość przeżyć wyjątkowe rekolekcje w drodze. Nie brakowało modlitwy i rozmów na różne tematy. Pątnicy kilkakrotnie doświadczyli też wyraźnych znaków opieki patrona swojej parafii i pielgrzymiego szlaku, m.in. gdy dotarli do miejsca postoju i schronili się pod dachem zaczęło padać, a gdy nadszedł czas, by ruszyć dalej – zza chmur wyszło słońce; podobnie, jako ingerencję św. Jakuba odczytano niespodziewany postój o godz. 15.00 w kościele św. siostry Faustyny Kowalskiej, który był okazją do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Pielgrzymi cieszyli się, że udało im się dojechać do celu podróżując pięknym szlakiem Jakubowym z Piotrkowa Kujawskiego przez Kruszwicę, Gniewkowo, Toruń, Ciechocin, Szafarnia, Mszano, Bachotek, Iława.