Sieradz: Ekstremalna Droga Krzyżowa (zaproszenie)

8 marca 2023 r.

Sieradz: Ekstremalna Droga Krzyżowa (zaproszenie)

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu w różnych miejscach Polski ludzie uczestniczą w  Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rycerze Kolumba działający przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, już po raz szósty przyłączają się do tego projektu, przygotowując 2 trasy w rejonie sieradzkim.

EDK rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00, w piątek 24 marca,  w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Po Eucharystii pątnicy wyruszą na jedną z dwóch tras:

1) Białą (40 km), Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej: Sieradz – Chałupki – Chojne – Dębina – Sokołów – Dąbrowa Wielka –  Jeziory – Górka Kłocka – Zapusta Mała – Charłupia Mała.

2) Czerwoną (48 km): im. bł. ks. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba: Sieradz – Kłocko – Charłupia Wielka – Oraczew – Wągłczew – Słomków Suchy – Inczew – Tubądzin – Rudniki – Piotrowice – Sędzice – Kobierzycko – Kościerzyn – Charłupia Mała.

Podczas Drogi Krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Pątnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach, sami też troszczą się o swoje bezpieczeństwo. Po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania. Wędrówka kończy się rano dotarciem do sanktuarium Matki Bożej, Księżnej Ziemi Sieradzkiej.

Zapisy na stronie: www.EDK.org.pl