Trwa drugi nabór do WSD we Włocławku


25 sierpnia 2022 r.

Trwa drugi nabór do WSD we Włocławku

Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. kard Stefana Wyszyńskiego zaprasza kandydatów, którzy odkrywają w sobie powołanie do kapłaństwa. Drugi nabór trwa do 14 września.
 
Przygotowanie do kapłaństwa trwa sześć lat i obejmuje studia filozoficzno-teologiczne oraz formację w ramach Wyższego Seminarium Duchowego. Na pierwszy rok mogą zgłaszać się nie tylko ci kandydaci, którzy w tym roku zdali maturę, ale również ci, którzy już gdzieś studiowali lub pracowali, ale zastanawiają się czy kapłaństwo nie jest dla ich właściwą drogą powołania.
 
Zainteresowani proszeni są kontakt z księdzem rektorem WSD we Włocławku – tel. 603 985 131. Należy też wypełnić formularz rekrutacyjny na stronie internetowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika we Toruniu https://irk.umk.pl.
 
Na spotkanie z księdzem rektorem należy zabrać wydrukowany z systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów i podpisany formularz, świadectwo maturalne, napisane odręcznie podanie o przyjęcie do seminarium, życiorys oraz świadectwo moralności od księdza proboszcza i katechety.
 
Szczegółowe informacje o wymaganych dokumentach można znaleźć na stronie internetowej http://www.seminarium.wloclawek.pl/index.php/informacje/informacja-dla-kandydatow.
 
Drugi nabór trwa do 14 września, a dwa dni później, o godz. 9.00, w sali nr 50 Wydziału Teologicznego UMK przy ul. Gagarina 37 w Toruniu, odbędzie się egzamin wstępny.
 
Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.