Turek-Obrzębin: ministrancki wyjazd do Zakopanego

17 lutego 2024 r., ks. MM

Turek-Obrzębin: ministrancki wyjazd do Zakopanego

Od 15 do 17 lutego grupa ministrantów z parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w  Turku-Obrzębinie, wraz z ks. Mateuszem Michalskim, wzięła udział w wyjeździe do Zakopanego.

Pierwszym przystankiem było muzeum Auschwitz, w którym młodzież zapoznała się z bolesną historią ludzi, którzy przeżywali gehennę w obozie koncentracyjnym. Ponadto odwiedzili celę w której śmiercią męczeńską zginął św. Maksymilian Kolbe.

Kolejnym przystankiem było miejsce urodzenia św. Jana Pawła II - Wadowice, gdzie sprawowana była Msza święta w intencji ministrantów i ich rodzin.

Podczas kolejnych dni grupa młodych pielgrzymów zatrzymała się w domu sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi w Zakopanem. Niewątpliwie jednym z największych przeżyć wyjazdu było zdobycie Kasprowego Wierchu i Gubałówki. Ponadto ministranci zwiedzili skocznię narciarską “Wielka Krokiew”. Nie zabrakło również czasu na słynne Krupówki oraz modlitwę w sanktuarium Świętej Rodziny.

Ostatniego dnia, w sobotę, ministranci uczestniczyli w Eucharystii w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

W drodze powrotnej zawierzyli całą wspólnotę ministrancką Matce Bożej w sanktuarium na Jasnej Górze.