Włocławek: Ekstremalna Droga Krzyżowa (zaproszenie)

6 marca 2024 r.

Włocławek: Ekstremalna Droga Krzyżowa (zaproszenie)

W tym roku, po raz trzeci już, parafia św. Józefa we Włocławku organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową!

Poprzez pieszą, nocną wędrówkę w ciszy po wyznaczonych trasach, uczestnicy mogą rozważać to, co wycierpiał Chrystus od niesłusznego na śmierć skazania, aż do śmierci krzyżowej. Uczestnikom na trasie towarzyszą przygotowane przez organizatorów rozważania w wersji audio oraz tekstowej, które pomogą w głębszym przeżyciu tego wielkopostnego zmagania. Podobnie jak w poprzednich latach do wyboru są dwie trasy: krótsza 26 km oraz dłuższa 33 km.

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych oraz dla uczestników odbędzie się 14 marca po wieczornej Eucharystii. W salce parafialnej w kościele św. Józefa we Włocławku przy ulicy Promiennej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa trasą św. Józefa organizowana jest 15 marca, wymarsz rozpocznie się po wieczornej Mszy Świętej.