Włocławek: Muzeum Diecezjalne zaprasza na Koncert Jazzowy


13 lipca 2021 r.

Włocławek: Muzeum Diecezjalne zaprasza na Koncert Jazzowy

W ramach cyklu „Muzyczne spotkania z ANWILEM” Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza na kolejne wydarzenie muzyczne. Ty razem będzie to się koncert jazzowy Dominika Czajkowska-Ptak&Mateusz Woźniak Duo. 24 lipca br. po raz pierwszy w Auli muzealnej zabrzmi muzyka jazzowa, w repertuarze znalazły się znane utwory jak m.in: „Let’s fall in love”, „Desafinado”, „Triste”, „Liberetto”, „Bewitched”, The nearness of you” oraz kompozycje autorskie: „Light Impression”, „Po prostu bądź”, „Modlitwa”, „Korki”, „Zawsze”, „Sopot”, „Północ”.
 
Podczas koncertu wystąpią:
 
Dominika Czajkowska-Ptak - pianistka, wokalistka, kompozytorka, aranżerka, reżyserka dźwięku; laureatka nagrody Grand Prix Ladies Jazz Festival 2020 w Gdyni, a także I nagrody na Transatlantyk Instant Composition Contest 2018, jedynego na świecie konkursu symultanicznej kompozycji i improwizacji synchronicznej do obrazu na fortepianie, odbywającego się w ramach festiwalu „Transatlantyk” Jana A.P. Kaczmarka w Łodzi.
 
oraz:
 
 Mateusz Woźniak - kontrabasista, urodzony w 1989 r., w Warszawie; jako muzyk orkiestrowy i klasyczny współpracuje z licznymi instytucjami kultury i orkiestrami, oraz bierze udział w projektach związanych z muzyką kameralną, symfoniczną i operową (koncerty m.in. z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Warszawską Operą Kameralną, Filharmonią Narodową, Filharmonia Kaliską, Pan-European Philharmonia), występując przy tej okazji pod batutą uznanych dyrygentów (m.in. Michaił Jurowski, Janusz Przybylski, Andrzej Straszyński, Marta Kluczyńska, Michał Klauza czy Jose Maria Florencio).
 
Koncert odbywa się w ramach cyklu, którego sponsorem głównym jest ANWIL S.A. Projekt obejmuje sześć wydarzeń muzycznych organizowanych w wybrane soboty od czerwca do listopada br. Dzięki zaangażowani sponsora przygotowaliśmy bardzo ciekawą ofertę muzyczną, ufam że prowadzone wspólnie działania przyczyniają się do szerzenia i ułatwią dostęp do kultury wszystkim zainteresowanym - informuje ks. Łukasik, dyrektor Muzeum.
 
Darmowe bilety wstępu można odbierać w Muzeum od wtorku 20 lipca w godzinach otwarcia.