Włocławek: Niedziela Słowa Bożego z udziałem alumnów WSD

22 stycznia 2024 r., al. AK

Włocławek: Niedziela Słowa Bożego z udziałem alumnów WSD

W niedzielę Słowa Bożego, 28 stycznia, w parafii św. Maksymiliana we Włocławku gościli klerycy włocławskiego seminarium duchownego wraz z ks. Remigiuszem Zacharkiem, ojcem duchownym alumnów.

W homilii ks. Zacharek, nawiązując do odczytanej w tym dniu Ewangelii podkreślał, że każdy jest powołany do pójścia za Jezusem. Galileę porównał do codzienności, w której do człowieka przychodzi Chrystus. Podczas Mszy Świętych alumni dzielili się także świadectwem wiary i powołania.

Na zakończenie każdej Eucharystii ks. Zacharek prowadził z wiernymi modlitwę o powołania za wstawiennictwem bł. kard. S. Wyszyńskiego, patrona włocławskiego seminarium.

Spotkanie z wiernymi włocławskiej parafii dało możliwość poznania różnych wspólnot parafialnych, prowadzenia rozmów z nowo poznanymi ludźmi, a także okazją przybliżenia im historii Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.