WSD: egzamin „Ex universa theologia”

8 marca 2023 r., ks. JG

WSD: egzamin „Ex universa theologia”

Dwóch kleryków z piątego roku formacyjnego we włocławskim seminarium zdało dziś (8 marca) egzamin „Ex universa theologia” przewidziany programem studiów magisterskich na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Klerycy: Krzysztof Kamiński z parafii św. Józefa we Włocławku i Robert Patrzykąt z parafii św. Wita w Tuliszkowie, po wylosowaniu tez egzaminacyjnych odpowiadali na pytania z Pisma Świętego przed ks. dr. Ireneuszem Świątkiem, z teologii dogmatycznej przed ks. dr. Andrzejem Tomalakiem, z teologii fundamentalnej przed ks. dr. Jackiem Kędzierskim i z teologii moralnej przed ks. dr. hab. Jackiem Szymańskim i ks. dr. Arturem Niemirą.

Alumni z piątego roku kończą pisanie prac magisterskich, a wkrótce zostaną przedstawieni jako kandydaci do święceń diakonatu. Kandydatura poprzedza święcenia diakonatu, które zaplanowane zostały na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.