Zaproszenie Biskupa Włocławskiego na uroczystości zakończenia Nawiedzenia Matki Bożej

2 marca 2024 r., ks. AT

Biskup włocławski Krzysztof Wętkowski zaprasza na uroczyste zakończenie nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w diecezji włocławskiej oraz jubileuszu 900-lecia diecezji, jak również do udziału w diecezjalnej pielgrzymce dziękczynnej na Jasną Górę.

Poniżej publikujemy tekst zaproszenia, który odczytany będzie w niedziele: 3 i 10 marca, w ramach ogłoszeń, podczas wszystkich Mszy św.

Zaproszenie na uroczystości zakończenia Nawiedzenia Matki Bożej i Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej

Drodzy Siostry i Bracia,

Dobiegają końca obchody Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej i połączonego z nim Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.

Serdecznie zapraszam do Bazyliki Katedralnej w sobotę, 16 marca, o godz. 11.00, na Mszę św. kończącą Nawiedzenia Matki Bożej w naszej Diecezji, której przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, a homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski.

Kilka dni później, 19 marca, w uroczystość św. Józefa, oficjalnie zakończymy Rok Jubileuszowy. Tego dnia we wszystkich kościołach sprawowana będzie uroczysta Msza św. dziękczynna za 900 lat Diecezji Włocławskiej, podczas której wybrzmi hymn Te Deum („Ciebie Boga wysławiamy”).

Natomiast diecezjalne dziękczynienie za Nawiedzenie Matki Bożej na Jasnej Górze będzie miało miejsce 13 kwietnia. Tak jak zapraszaliśmy Maryję do naszej prastarej Diecezji, tak również zgromadźmy się przed Obliczem Czarnej Madonny, by wyrazić wdzięczność za łaskę spotkania z Nią w naszych parafiach.

Niech udział w tych wydarzeniach przyczyni się do umocnienia naszej wiary, nadziei i miłości.

Z błogosławieństwem

+ Krzysztof Wętkowski