Zaproszenie na Dzień Dziecka do licheńskiego sanktuarium

28 maja 2024 r., JZ

Zaproszenie na Dzień Dziecka do licheńskiego sanktuarium

Słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Marka „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” będą mottem obchodów Dnia Dziecka, które zaplanowano w tym roku w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

– W domu Matki chcemy zaaranżować spotkanie Jezusa z dziećmi, by nasz Zbawiciel przyjął je, ucieszył się nimi i pobłogosławił. Chcemy, by tego dnia wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w uroczystej Mszy św., doświadczyć bliskości Jezusa oraz, na ile pozwala im wynikająca z wieku świadomość, by spotkały żywego Pana i Jego Matkę – zaprasza ks. Sławomir Homoncik MIC, kustosz sanktuarium.

Dzień Dziecka rozpocznie się 1 czerwca o godz. 11.30 na placu przed licheńską bazyliką, gdzie zgromadzą się rodzice z dziećmi. Stąd wyruszy uroczysta procesja do świątyni. Msza św. z udziałem dzieci przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej rozpocznie się o godz. 12.00. Liturgię poprzedzi krótka katecheza. – Mamy nadzieję, że to duchowe przeżycie spotkania z naszym Panem napełni serca wszystkich dzieci pokojem, miłością i radością. Wierzymy, że umocni ich wiarę i pomoże wzrastać w niej każdego dnia – podkreśla ks. Homoncik. Po Eucharystii na dzieci będzie czekał słodki upominek.

1 czerwca w swoje progi najmłodszych zaprasza także Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego MIC. Do wizyty w placówce najmłodszych zaprosi Miś Wojtek, muzealny pluszak. Ma on przypominać niedźwiadka Wojtka, żołnierza 2 Korpusu Polskiego, którego historię poznają odwiedzający. Dzieci będą mogły "nakarmić" małego niedźwiadka. Wykonają też własnego misia Wojtka i będą mogły upodobnić się do niedźwiadka poprzez malowanie twarzy. Muzeum można będzie odwiedzić w godz. 10.00 - 16.00.

To jednak nie koniec świętowania w licheńskim sanktuarium. W niedzielę, 2 czerwca o godz. 17.00, przy sprzyjającej pogodzie, przed bazyliką odbędzie się spotkanie pod hasłem „Balon do nieba”, na które sanktuarium zaprasza dzieci wraz z rodzicami.