Zmarł ks. Stefan Szczygielski FDP

5 czerwca 2023 r.

Zmarł ks. Stefan Szczygielski FDP

W poniedziałek 5 czerwca 2023 r. w 84. roku życia, 61. roku życia zakonnego i w 51. roku kapłaństwa zmarł ks. Stefan Szczygielski, orionista, długoletni proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli.

Śp. Ks. Stefan Szczygielski FDP urodził się 29 listopada 1938 r. w Gąsiorach koło Łukowa (województwo Lubelskie) z rodziców Feliksa i Stanisławy z domu Miechowiecka. Ochrzczony w parafii św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach  8 grudnia 1938 r. Sakrament bierzmowania przyjął w 1949 r. Do Zgromadzenia Księży Orionistów wstąpił w 1961 r., i w tym samym roku rozpoczął Nowicjat w Zagrodnicy, który ukończył złożeniem Pierwszej Profesji Zakonnej 8 września 1962 r. Studia odbył w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Orionistów w Zduńskiej Woli w latach 1964-72.  Śluby wieczyste złożył 1 marca 1968 r. Następnie  święcenia diakonatu przyjął  w katedrze włocławskiej 4 marca 1972 r., z rąk biskupa Jana Zaręby, a kapłaństwo 21 maja 1972 r., w kaplicy św. Antoniego Padewskiego w Warszawie przy ul. Barskiej 4 z rąk biskupa Bronisława Dąbrowskiego. Od 1990 przez 19 lat pełnił posługę najpierw jako wikariusz, a później  proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli. Zmarł w Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie 5 czerwca 2023 r.

Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył będzie ks. biskup Tadeusz Pikus zostanie odprawiona w sobotę, 10 czerwca 2023 r. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Wołominie. Po Mszy św. trumna z ciałem śp. Ks. Stefana zostanie złożona w grobowcu zakonnym na cmentarzu w Wołominie.

Polecajmy śp. ks. Stefana Bożemu Miłosierdziu: Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Stefan, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

ks. Krzysztof Miś FDP
Przłożony Prowincjalny