31. Piesza Pielgrzymka Zduńskowolska wyruszyła na Jasną Górę

22 sierpnia 2021 r., Agnieszka Rosiak, Sekretariat Pielgrzymki

31. Piesza Pielgrzymka Zduńskowolska wyruszyła na Jasną Górę

Z rodzinnego miasta św. Maksymiliana, ze Zduńskiej Woli, wyruszyła 31. piesza pielgrzymka na Jasną Górę, której przyświeca hasło: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

Rozpoczęła się ona tradycyjnie, 22 sierpnia, Mszą św., której przewodniczył ks. prał. Dariusz Kaliński, proboszcz miejscowej parafii.

Homilię wygłosił ks. Mariusz Chmielewski, dyrektor Domu Rekolekcyjnego Księży Orionistów w Zduńskiej Woli, który przypomniał o znaczeniu pielgrzymowania i trudzie jaki pokonują pielgrzymi niosący na swych barkach intencje swoich bliskich, parafii, miasta, diecezji, Kościoła i swoje własne.

Na zakończenie liturgii ks. Damian Sochacki, kierownik zduńskowolskiej pielgrzymki, w imieniu pielgrzymów podziękował dobrodziejom pielgrzymki za każdy dar serca oraz zaprosił wszystkich obecnych na liturgii do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie poprzez modlitwę w intencji pątników.

W tym roku na pątniczy szlak wyruszyło 150 osób. W tej grupie jest czterech kapłanów (ks. Damian Sochacki, ks. Karol Skrobicki, ks. Jakub Nowakowski i ks. Piotr Wolny). Podczas pielgrzymki będą głosić konferencje oraz posługiwać sakramentalnie.

Pielgrzymi dotrą do celu 24 sierpnia, by wziąć udział w uroczystościach ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. 27 sierpnia wyruszą w drogę powrotną – również pieszo – do Zduńskiej Woli.