Lubicz Górny: wakacyjne rekolekcje wspólnoty „Drzewo Życia” w Lanckoronie

21 sierpnia 2021 r., ks. Jakub Kośka

Lubicz Górny: wakacyjne rekolekcje wspólnoty „Drzewo Życia” w Lanckoronie

W dniach od 14 do 21 sierpnia w Szkole Ewangelizacji i Życia Chrześcijańskiego „En Christo” w Lanckoronie odbyły się rekolekcje wspólnoty „Drzewo Życia”, działającej przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej i św. Wacława w Lubiczu Górnym. Prawie siedemdziesięcioosobowa  grupa osób przybyła do malowniczo położonej Lanckorony, by wsłuchiwać się w głos Pana i pogłębiać swoją wiarę w mocy Ducha Świętego.

Na zaproszenie lidera wspólnoty, Marcina Iżyka, świadectwem wiary dzielił się w tych dniach Jacek Krakowiak z Koszalina. Przewodnią myślą głoszonych konferencji była rzeczywistość Bożego Królestwa ukazana na kartach Pisma Świętego. Posługę sakramentalną pełnił ks. Jakub Kośka. Uczestnicy codziennie uczestniczyli w Eucharystii, rozważali Słowo Boże, a także wspólnie uwielbiali Pana śpiewem. Mieli również okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Szczególnie cennymi momentami każdego dnia były wieczorne spotkania z gospodarzem ośrodka „En Christo” – Andrzejem Sionkiem, od kilkudziesięciu lat zaangażowanym w działalność ewangelizacyjną w Polsce i poza jej granicami.

Podczas rekolekcji znalazł się również czas na wizytę w pobliskich Wadowicach i zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II, a także na pieszą wędrówkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w tygodniu Wielkiego Odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP. Zarówno starsi jak i najmłodsi członkowie wspólnoty mieli w tych dniach wiele możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu: spacery, zwiedzanie przepięknej okolicy, zajęcia sportowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu, spotkanie przy ognisku – wszystko to owocowało mnóstwem radości płynącej z faktu przebywania razem.

Rekolekcje to jednak przede wszystkim czas spędzany z Tym, który pierwszy nas umiłował. Ostatni wieczór był okazją, by zaświadczyć o miłości Pana, dzieląc się dobrem, które w tych dniach dokonało się w naszych sercach. Głęboko wierzymy, że czas spędzony w Lanckoronie przyniesie obfite owoce Ducha Świętego w naszym życiu, czyniąc jeszcze piękniejszym duchowe oblicze wspólnoty „Drzewo Życia” i parafii w Lubiczu Górnym.