411. Sieradzka Piesza Pielgrzymka na pątniczym szlaku

22 sierpnia 2021 r., ks. MW

411. Sieradzka Piesza Pielgrzymka na pątniczym szlaku

Rankiem, 22 sierpnia, wyruszyła licząca ok. 450 pątników 411. Piesza Pielgrzymka Sieradzka na Jasną Górę. Rekolekcje w drodze rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną o godz. 6.30 w kolegiacie Wszystkich Świętych. Eucharystii przewodniczył ks. inf. Marian Bronikowski, proboszcz miejscowej parafii.

Homilię wygłosił ks. Dawid Matusiak, student ze Strasburga. W nawiązaniu do Ewangelii dnia przypomniał, że można wyjść na pielgrzymkę, dojść na Jasną Górę i pozostać niewierzącym. Aby to wydarzenie mogło coś zmienić, potrzeba ciągłego duchowego nawracania się, nieustannego otwierania na Jezusa, który ma słowa życia wiecznego.

Pielgrzymi mają do pokonania ok. 120 km w jedną stronę. Na Jasną Górę dotrą 24 sierpnia. Po uroczystościach odpustowych, 27 sierpnia, wyruszą – również na pieszo – w trzydniową drogę powrotną do Sieradza. W pielgrzymce uczestniczy 6 księży, 2 siostry zakonne i 1 kleryk.

Eucharystia dziękczynna za 411. Pieszą Pielgrzymkę Sieradzką będzie sprawowana 30 sierpnia br. o godz. 18.00 w miejscowej bazylice kolegiackiej.