Etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej

11 stycznia 2024 r., tekst: ks. MI; foto: KJ

Etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej

Dnia 10 stycznia 2024 roku, w ZSK im. Ks. Jana Długosza we Włocławku, odbył się diecezjalny etap XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. Do etapu szkolnego zgłosiło się 20. szkół ponadpodstawowych z naszej diecezji. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 35 uczestników. Zgodnie z regulaminem OTK, do zawodów III stopnia (etapu ogólnopolskiego) zostają zakwalifikowani uczestnicy Olimpiady, którzy zajęli jedno w trzech pierwszych miejsc w zawodach II stopnia (etapie diecezjalnym). W związku z powyższym, z naszej diecezji w zawodach III stopnia wezmą udział:

I miejsce - Damian Dopierała - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku

II miejsce - Stanisław Kołodziejczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku

III miejsce - Edward Schellner - II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Koninie

Osoby wyróżnione:

Sebastian Kaźmierczak - ZSE w Zduńskiej Woli
Paweł KOmnata - LO w Kole
Oliwia Ratajczyk - ZSRCKU w Przemystce
Hanna Jędro - II LO w Koninie
Julia Broda - ZSGE w Koninie
Szymon Murawski - I LO we Włocławku
Mikołaj Banasiak - ZSGE w Koninie
Antonio Banasiak - III LO we Włocławku
Mikołaj Chrzanowski - ZSOiT w Sompolnie
Karolina Piernikowska - ZSE we Włocławku

Laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia br. w Radomiu. Dziękujemy wszystkim nauczycielom religii za przygotowanie uczniów do tegorocznej edycji OTK. Jednocześnie składamy podziękowania pod adresem sponsorów nagród dla uczestników i laureatów etapu diecezjalnego: Kurii Diecezjalnej Włocławskiej i Wydawnictwu Jedność. Szczególne podziękowanie składamy księdzu dr. Jackowi Kędzierskiemu, dyrektorowi ZSK im. Ks. Jana Długosza, za możliwość przeprowadzenia etapu diecezjalnego OTK. Podziękowania kierujemy również pod adresem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników z Włocławska za przygotowanie dyplomów dla uczestników.