Włocławscy klerycy na Mistrzostwach Polski w Piłkę Halową

13 stycznia 2024 r., ks. JG

Włocławscy klerycy na Mistrzostwach Polski w Piłkę Halową

Reprezentacja włocławskich kleryków uczestniczyła w XV Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Nożnej Halowej w Częstochowie. W rozgrywkach brało udział 19 drużyn. Po wczorajszym (12 stycznia)losowaniu grup, spotkaniu z trenerem Jerzym Brzęczkiem i oczywiście spotkaniu podczas modlitwy apelowej z Matką Bożą w cudownym wizerunku na Jasnej Górze, dziś (13 stycznia) klerycy uczestniczyli we Mszy Świętej, której w kaplicy Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Częstochowie przewodniczył bp Antoni Długosz. Zawodnicy rozgrywali mecze w dwóch miejskich halach sportowych. Alumnów z Włocławka reprezentowali dk. Krzysztof, dk. Robert, Hubert, Paweł, Igor i Wiktor, a towarzyszył im prefekt WSD ks. Julian Głowacki. Włocławska drużyna bardzo dobrze się zaprezentowała wygrywając trzy mecze w swojej grupie i z drugiej pozycji wchodząc do ćwierćfinału, gdzie ulegli zwycięzcom mistrzostw - reprezentacji seminarium salezjańskiego. Drugie miejsce zajęli ubiegłoroczni mistrzowie, organizatorzy tegorocznych rozgrywek, częstochowscy klerycy. Na ostatnim miejscu podium stanęli alumni z Pelplina, z którymi zdążyli się już umówić na towarzyski mecz reprezentanci włocławskiego seminarium.