Włocławek: podsumowanie akcji „Kolędnicy Misyjni”

13 stycznia 2024 r., tekst: ALS; foto: ks. ST

Włocławek: podsumowanie akcji „Kolędnicy Misyjni”

W sobotę, 13 stycznia, w murach Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, odbył się drugi zjazd kolędników misyjnych, działających na terenie diecezji włocławskiej. Spotkanie zostało zorganizowanie przez ks. Sebastiana Tomczaka, dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Włocławskiej, i było okazją do podsumowania całorocznej działalności ognisk misyjnych.

Zgromadzeni w szkolnej auli mogli obejrzeć scenkę misyjną, przygotowaną przez kolędników z Lubienia Kujawskiego, po której opiekunowie poszczególnych grup opowiedzieli jak wyglądało kolędowanie w ich środowiskach.

Słowa wdzięczności za szerzenie misyjnego dzieła skierował do zebranych biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski, zwracając szczególną uwagę na to, że „już od momentu chrztu świętego jesteśmy włączeni w ewangelizacyjną misję Kościoła, a kolędowanie to nie tylko piękna i staropolska tradycja, ale mądrość zawarta w treściach kolęd będących swoistym traktatem o życiu Jezusa, których rozważanie jest modlitwą”.

Czasem pełnym radości była zabawa prowadzona przez wodzireja.

Organizatorzy zadbali też o słodki poczęstunek dla strudzonych drogą gości.

Na diecezjalne podsumowanie akcji kolędników misyjnych dotarły grupy z Lubienia Kujawskiego, Niszczew, Boniewa, Malanowa oraz „Długosza”.

Spotkanie zakończyło się modlitwą w intencji spraw misyjnych oraz błogosławieństwem i słowami: „Idźcie, jesteście posłani”.

Przedsięwzięcie to prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i opiera się na przygotowanych przez sekretariat krajowy PDMD w Polsce, materiałach.