Pielgrzymka śladami bł. Bogumiła z Dobrowa

22 sierpnia 2021 r.

Pielgrzymka śladami bł. Bogumiła z Dobrowa

Dzięki staraniom Stowarzyszenia „Dom”, które działa na terenie parafii Trójcy Świętej w Dobrowie, powstała ścieżka dydaktyczna „po ziemi Bogumiłowej”.

W dniu 21 sierpnia odbyła się pierwsza pielgrzymka rowerowa, śladami świętego patrona. Wzięło w niej udział około 50 osób. Uczestnicy wyruszyli z przed sanktuarium w Dobrowie do miejsca  jego narodzin w Koźminie, zatrzymując się przy kilku stacjach związanych z życiem Eremity.

Przy „kościółku na puszczy”, gdzie przebywał i dokończył swojego życia bł. Bogumił, ks. Artur Nowak, proboszcz miejscowej parafii i kustosz sanktuarium, dokonał poświęcona figury błogosławionego. Na pniu ławeczki, na której spoczywa Bogumił widnieją słowa:  „Bł. Bogumił  - Pocieszyciel Strapionych”.

Zapraszamy do tego urokliwego miejsca na chwile modlitwy, refleksji i nie tylko duchowego odpoczynku.