Turek: Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa już na szlaku

22 sierpnia 2021 r., ks. ŁP

Turek: Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa już na szlaku

W miesiąc sierpień wpisanych jest wiele inicjatyw duszpasterskich Kościoła; wśród nich niewątpliwy prym wiedzie pielgrzymowanie na Jasną Górę. Jednak pielgrzymka to nie tylko trud związany z drogą przebytą pieszo. W duszpasterstwo pielgrzymkowe wpisują się także pielgrzymki rowerowe. Również w diecezji włocławskiej w tym roku po raz 9. wyruszyła Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę.

Pielgrzymi swój trud przejechanych kilometrów rozpoczęli 22 sierpnia br. Mszą św. w parafii pw. św. Barbary w Turku, której przewodniczył ks. kan. Mirosław Frankowski, miejscowy proboszcz, a koncelebrował ks. Piotr Kowalski, kierownik pielgrzymki.

W homilii ks. Frankowski nawiązał do trudu, wysiłku i wyrzeczeń związanych z drogą do Jasnogórskiej Pani. Homilista podkreślił przy tym, że to wszystko nie idzie na próżno, tym bardziej, że dla współczesnego człowieka jest to bardzo wyraziste świadectwo przynależności do Chrystusa i wspólnoty jaką jest Kościół.

W tym roku na pielgrzymi szlak wyruszyły 23 osoby, które pokonają łącznie 380 km. We wtorek wraz z grupami pieszymi z Sieradza i Zduńskiej Woli wjadą uroczyście na jasnogórskie wały.