Radziejów: diecezjalny etap franciszkańskiej olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie

29 lutego 2024 r., ks. PW

W czwartek, 29 lutego, w radziejowskim klasztorze ojców franciszkanów, odbył się diecezjalny etap XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.

Udział brali uczniowie czterech szkół średnich z Włocławka, Konina, Koła i Turku, którzy przybyli wraz ze swoimi katechetami.

Po sprawdzeniu testów, na które uczniowie mieli 45 minut, o. Krzysztof Tarnowski, przewodniczący komisji konkursowej, ogłosił wyniki. Do etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu w Siedlcach, zakwalifikowały się:

1. Wiktoria Norkiewicz z III LO im. C. K. Norwida w Koninie (opiekun Jacek Korcz);

2. Weronika Narkowicz z I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku (opiekun ks. Piotr Wolny);

oraz ex aequo

Dominika Andrzejczak z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Turku (opiekun ks. Konrad Dreszler).

Na zakończenie uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Laureatkom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim.,