Etap diecezjalny XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej

Dnia 12 stycznia 2023 roku, w ZSK im. Ks. Jana Długosza we Włocławku, odbył się diecezjalny etap XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: Bóg jest Miłością objawioną w Słowie. Do etapu szkolnego zgłosiło się 31. szkół ponadpodstawowych z naszej diecezji. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 52 uczestników. Zgodnie z regulaminem OTK, do zawodów III stopnia (etapu ogólnopolskiego) zostają zakwalifikowani uczestnicy Olimpiady, którzy zajęli jedno w trzech pierwszych miejsc w zawodach II stopnia (etapie diecezjalnym). W związku z powyższym, z naszej diecezji w zawodach III stopnia wezmą udział:

I miejsce - Mateusz Stępień - II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu
II miejsce - Zofia Michałowicz - I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu
III miejsce - Marceli Maciejewski - II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Koninie

Osoby wyróżnione:

Olga Ostatek - III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku
Tomasz Majchrzak - Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku
Stanisław Kołodziejczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
Paulina Kazimierczak - Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku
Jakub Kaźmierowski - Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole
Jakub Jagielski - I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
Oliwia Polaszewska - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie
Damian Dopierała - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku
Julia Broda - Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie
Zuzanna Malinowska - Zespół Szkół RCKU im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce

Laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w dniach 13 - 15 kwietnia br. w Pelplinie. Dziękujemy wszystkim nauczycielom religii za przygotowanie uczniów do tegorocznej edycji OTK. Jednocześnie składamy podziękowania pod adresem sponsorów nagród dla uczestników i laureatów etapu diecezjalnego: Kurii Diecezjalnej Włocławskiej i Wydawnictwu Jedność. Szczególne podziękowanie składamy księdzu dr. Jackowi Kędzierskiemu, dyrektorowi ZSK im. Ks. Jana Długosza, za możliwość przeprowadzenia etapu diecezjalnego OTK. Podziękowania kierujemy również pod adresem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników z Włocławska za przygotowanie dyplomów dla uczestników.

Prośba o misję do nauczania religii katolickiej w szkole
W związku z pytaniami Księży Proboszczów, dotyczącymi poprawnego sformułowania prośby o wystawienie misji do nauczania religii katolickiej w szkole, poniżej umieszczam wzór takiej prośby, który można pobrać, poprawnie uzupełnić i przesłać na adres Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku.
Wzór prośby o misję do nauczania religii w szkole - w plikach do pobrania na dole strony.

Doradca metodyczny nauki religii w Koninie

Doradca metodyczny nauki religii zatrudniony przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koninie: mgr lic. Anna Dobropolska (33 lata pracy na stanowisku nauczyciela religii, ukończyła Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Teologiczny i uzyskała tytuł  licencjata w 2003r., a także Kaliską Akademię Trenerów Oświaty (ODN Kalisz, 2013 r.) w zakresie: Tutoring;  ICT nowoczesne technologie w edukacji, Trening Umiejętności Interpersonalnych . Jest członkiem Teologicznego Towarzystwa Naukowego przy Wyższym Seminarium Duchownym  we Włocławku , ekspertem ds. awansu zawodowego nauczycieli oraz członkiem Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Ministrze Edukacji i Nauki).
dyżur: środa 15:00-16:30 w  CDN Konin
e-mail: adobropolska@cdnkonin.pl
tel. 665 803 900

Internetowa Tablica informacyjna dla katechetów
Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Włocławskiej uruchomił internetową Tablicę informacyjną dla katechetów naszej diecezji. Wzorem tablicy korkowej, która często znajduje się nad biurkiem, miejscem naszej pracy. Na wirtualnej tablicy umieszczane są najważniejsze i bieżące informację dotyczące Wydziału Katechetycznego oraz przypomnienia o zbliżających się terminach różnych wydarzeń. Mam nadzieję, że w ten sposób, szybciej będą mogli Państwo dotrzeć do informacji dotyczących działalności Wydziału Katechetycznego, co usprawni Państwa pracę.
Internetowa Tablica informacyjna Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej znajduje się pod linkiem: http://padlet.com/idzikowski_m/wkwloclawek

Formularz Katechety
Prosimy wszystkich nauczycieli religii, pracujących na terenie diecezji włocławskiej o wypełnienie Formularza Katechety, który znajduje się poniżej oraz przesłania go na adres Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Wzór formularza w plikach do pobrania.