KONKURSY

Diecezjalny konkurs dla uczniów szkoły podstawowej

Diecezjalny konkurs dla uczniów szkół podstawowych w związku z przygotowanie do diecezjalnego Nawiedzenia Matki Bożej w Ikonie JasnogórskiejKonkurs odbędzie się na trzech etapach edukacyjnych:

  • I-III - Młodzi kreatorzy mody miłości - „Najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej” (Zadaniem dzieci będzie zaprojektowanie i wykonanie sukni dla Matki Bożej w formie plastycznej, na podstawie pobranego szablonu z Wydziału Katechetycznego, do ikony Matki Bożej Częstochowskiej)
  • IV-VI - Piszemy do Królowej Polski - „Na początku mego listu...” (Zadaniem konkursowym będzie napisanie listu do Matki Bożej Królowej Polski na dowolnie wybrany temat. Może to być list, który „informuje“ Matkę Bożą o jakiejś ważnej dla dziecka sprawie osobistej, rodzinnej, parafialnej)
  • VII-VIII - Konkurs Wiedzy Religijnej

​Konkursy bedą przeprowadzone w dwóch etapach, szkolnym i diecezjalnym. 

Szczegółowe informacje (regulamin, terminy) są do pobrania na dole strony.

 

XXXIII Olimpiada Teologii Katolickiej

Organizatorem kolejnej edycji ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej. Tegoroczna olimpiada będzie przebiegała pod hasłem: Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”.

etap szkolny przeprowadzany w szkołach w dniu 17 listopada 2022 r.
etap diecezjalny w dniu 12 stycznia 2023 r. ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, godz. 11:00
etap ogólnopolski przeprowadzany w Pelplinie w dniach 13-15 kwietnia 2023 r.

Wszystkich nauczycieli religii uczących w szkołach ponadgimnazjalnych w naszej diecezji, proszę o zachęcenie swoich uczniów do wzięcia udziału w OTK. Zgłoszenia Szkół chcących wziąć udział w OTK drogą elektroniczną do końca października br. - https://goo.gl/forms/tVCY28pQN667zwst1

Literatura na poszczególne etapy OTK: https://otk.pl/literatura/

Szczegóły OTK - https://otk.pl

 

VIII Konkurs Wiedzy Biblijnej
Konkurs Wiedzy Biblijnej, pod hasłem: „Czy znasz Ewangelię według św. Łukasza”?, organizowany jest przez Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 we Włocławku oraz Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego we Włocławku. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych diecezji włocławskiej. Szczegóły w załączniku do pobrania na dole strony. 

 

Konkursy ogólnopolskie

1. XVII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie - http://www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl 

2XXVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. szczegóły na http://okwb.pl/03zakres/