KONKURSY

XXXIII Olimpiada Teologii Katolickiej

Organizatorem kolejnej edycji ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej. Tegoroczna olimpiada będzie przebiegała pod hasłem: Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”.

etap szkolny przeprowadzany w szkołach w dniu 17 listopada 2022 r.
etap diecezjalny w dniu 12 stycznia 2023 r. ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, godz. 11:00
etap ogólnopolski przeprowadzany w Pelplinie w dniach 13-15 kwietnia 2023 r.

Wszystkich nauczycieli religii uczących w szkołach ponadgimnazjalnych w naszej diecezji, proszę o zachęcenie swoich uczniów do wzięcia udziału w OTK. Zgłoszenia Szkół chcących wziąć udział w OTK drogą elektroniczną do końca października br. - https://goo.gl/forms/tVCY28pQN667zwst1

Literatura na poszczególne etapy OTK: https://otk.pl/literatura/

Szczegóły OTK - https://otk.pl

 

Diecezjalny konkurs dla uczniów szkoły podstawowej

Diecezjalny konkurs dla uczniów szkół podstawowych w związku z przygotowanie do diecezjalnego Nawiedzenia Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej i Jubileuszu 900-lecia diecezjiKonkurs odbędzie się na trzech etapach edukacyjnych:

  • I-III - Młodzi kreatorzy mody miłości - „Najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej” (Zadaniem dzieci będzie zaprojektowanie i wykonanie sukni dla Matki Bożej w formie plastycznej, na podstawie pobranego szablonu z Wydziału Katechetycznego, do ikony Matki Bożej Częstochowskiej)
  • IV-VI - Piszemy do Królowej Polski - „Na początku mego listu...” (Zadaniem konkursowym będzie napisanie listu do Matki Bożej Królowej Polski na dowolnie wybrany temat. Może to być list, który „informuje“ Matkę Bożą o jakiejś ważnej dla dziecka sprawie osobistej, rodzinnej, parafialnej)
  • VII-VIII - Konkurs Wiedzy Religijnej

​Konkursy bedą przeprowadzone w dwóch etapach, szkolnym i diecezjalnym. 

Wszystkie szczegółowe informacje (regulamin, terminy) zostaną przekazane do katechetów i księży droga mailową i umieszczone na stronie www do końca września.

 

VIII Konkurs Wiedzy Biblijnej
Konkurs Wiedzy Biblijnej, pod hasłem: „Czy znasz Ewangelię według św. Łukasza”?, organizowany jest przez Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 we Włocławku oraz Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego we Włocławku. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych diecezji włocławskiej. Szczegóły w załączniku do pobrania na dole strony. 

 

Konkursy ogólnopolskie

XVII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie - http://www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl