Biskup Włocławski modlił się za zmarłych biskupów i członków kapituły katedralnej

2 listopada 2022 r., ks. AT

– W dniu następującym po uroczystości Wszystkich Świętych modlimy się za wszystkich zmarłych. Będąc w tej katedrze chcemy modlić się przede wszystkim za 74 biskupów włocławskich oraz członków kapituły katedralnej – mówił bp Krzysztof Wętkowski podczas Mszy św. sprawowanej we włocławskiej katedrze 2 listopada.

Mszę św. koncelebrowali księża z instytucji diecezjalnych oraz parafii katedralnej.

Po Eucharystii biskup diecezjalny wraz z towarzyszącymi prezbiterami modlił się za zmarłych biskupów w podziemiach bazyliki katedralnej.

W czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych (w dniach 1-8 listopada) można uzyskać odpust za zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: stanu łaski uświęcającej, przyjętej w danym dniu Komunii św., wolności od przywiązania do grzechu i modlitwy w intencjach Ojca Świętego (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”). W samym dniu 2 listopada – przy zachowaniu tych samych warunków – również można uzyskać odpust za zmarłych związany z nawiedzeniem kościoła lub publicznej kaplicy i odmówieniem w nich modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.