Biskup włocławski wręczył dekrety proboszczowskie

4 czerwca 2024 r., ks. MSz

Biskup włocławski wręczył dekrety proboszczowskie

W południe, 4 czerwca, biskup włocławski Krzysztof Wętkowski wręczył dekrety proboszczowskie.

Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa Anioł Pański. Następnie ksiądz biskup podziękował księżom przechodzącym na emeryturę za pracę duszpasterską i administracyjną w parafiach. Duchownych, którzy rozpoczynają pracę w nowych miejscach zachęcił do zaangażowania szczególnie w przygotowanie Eucharystii, homilii i w sprawowanie sakramentu pokuty. „Jeśli zaś chodzi o ludzi młodych to trzeba im stwarzać przestrzeń spotkania, aby mogli we wspólnocie czy grupie duszpasterskiej zbliżyć się do Pana Boga w Kościele. Warto także katechizować dorosłych przez dodatkowe nauki czy kazania katechetyczne oraz zwrócić szczególną uwagę na naukę modlitwy w ciszy, której dzisiejszy człowiek bardzo potrzebuje.” - powiedział biskup Wętkowski.

Następnie zostały wręczone dekrety zaproszonym prezbiterom.

Po części oficjanej, zwyczajem lat poprzednich, biskup Krzysztof Wętkowski podjął obiadem księży przechodzących na emeryturę.
Zmiany proboszczów 2024