Dobra: wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów

5 grudnia 2023 r., ks. DM

Dobra: wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów

W uroczystość odpustową św. Barbary w parafii Narodzenia NMP w Dobrej Mszy świętej przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy diecezji przemyskiej.

Podczas Eucharystii obecne były relikwie Błogosławionej Rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów. W wygłoszonej homilii ksiądz biskup mówił o błogosławionych męczennikach pochodzących z jego diecezji, o ważnej roli rodziny oraz podzielił się doświadczeniem duszpasterskim wśród rodzin. Hierarcha w swojej diecezji docenia wielodzietne rodziny poprzez udzielanie sakramentu chrztu wszystkim dzieciom od piątego z kolei w górę.

Na zakończenie Mszy św. parafianie pod przewodnictwem księdza biskupa oddali cześć Błogosławionej Rodzinie Ulmów poprzez modlitwę. Ponadto każdy mógł uczcić błogosławionych męczenników poprzez ucałowanie relikwii, które już od tej pory będą na zawsze gościć w dobrskiej parafii.