Działyń: młodzi parafianie przyjęli sakrament bierzmowania

18 czerwca 2023 r., al. JP

Działyń: młodzi parafianie przyjęli sakrament bierzmowania

W niedzielę, 18 czerwca, biskup włocławski Krzysztof Wętkowski przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Działyniu, podczas której został udzielony sakrament bierzmowania grupie młodzieży.

Obecnych powitał ks. kan. Tomasz Muraszewski.

W homilii ksiądz biskup podkreślił że Pan Jezus nie szukał swoich najbliższych uczniów na uniwersytetach, wśród uczonych i sprawujących ważne funkcje ale wśród ludzi prostych. Żaden też z uczniów nie był idealny, Piotr zaparł się Jezusa, a Judasz Go zdradził. "Jesteśmy do nich podobni, ale mimo to wszyscy jesteśmy powołani do świętości" mówił bp Wętkowski.

Po homilii 79 młodych otrzymało sakrament bierzmowania.

Przed uroczystym błogosławieństwem bierzmowani podziękowali biskupowi diecezjalnemu za udzielenie sakramentu, a księdzu proboszczowi i swoim bliskim za pomoc w przygotowaniu do przyjęcia tego sakramentu.