Dzień chorego w Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim

12 lutego 2024 r., al. MH

Dzień chorego w Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim

„Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego. Pan, który odpuszcza ci grzechy, niech cię wybawi i łaskawie podźwignie”. Tę formułę namaszczenia prezbiterzy wypowiadali wiele razy. Również w parafii św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim w miejscowym Domu Pomocy Społecznej, gdzie  w niedzielę, 11 lutego, sprawowana była  Eucharystia, pod przewodnictwem ks. kan. Krzysztofa Gąsiorowskiego, proboszcza miejscowej parafii.

W homilii duchowny nawiązując do czytań mszalnych, wspomniał o cierpieniu i samotności, w której można czuć się osamotnionym, lecz jest Bóg zawsze jest obecny obok człowieka. – Jezus nie tylko będzie z nami w radosnych chwilach, ale będzie również w tych chwilach smutku i cierpienia, aby nas podźwignąć – przekonywał homilista. Dostrzegać Jezusa można w drugim człowieku i szczególnie mieszkańcy DPS-u mogą zobaczyć Go w opiekunach i pracownikach instytucji, którzy każdego dnia pomagają im znosić trudy choroby i starości.