Dzień skupienia dla szkolnych i parafialnych kół Caritas rejpnu włocławskiego

4 listopada 2023 r.

Dzień skupienia dla szkolnych i parafialnych kół Caritas rejpnu włocławskiego

W sobotę, 4 listopada, we włocławskim Wyższym Seminarium Duchownym odbył się pierwszy z trzech dni skupienia dla Szkolnych Kół Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas, organizowanych przez Caritas Diecezji Włocławskiej. W skupieniu udział wzięli reprezentanci wolontariuszy z rejonu włocławskiego.

Przybyłych powitał ks. Artur Kosierb, koordynator wolontariatu włocławskiej Caritas oraz inicjator wydarzenia. Następnie głos zabrała s. Aleksandra Mikołajczak z Caritas Diecezji Bydgoskiej, która wygłosiła katechezę na temat misji i wadze działalności charytatywnej we współczesnym świecie. Podkreśliła też potrzebę dostrzegania drugiego człowieka i jego potrzeb.

Po katechezie s. Aleksandry uczestnicy przeszli do kościółka św. Witalisa, gdzie miejsce miała adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której goście mogli skorzystać z sakramentu pokuty oraz pojednania.

Najważniejszym punktem dnia była Msza św., której przewodniczył ks. Artur Kosierb, a koncelebrowali: ks. Jacek Kędzierski, dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej, oraz ks. Szymon Jastrzębski z parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku, który wygłosił również homilię.

Spotkanie zakończyła wspólna agapa.

Podobne skupienie przeżywać będą członkowie szkolnych i parafialnych kół Caritas rejonu sieradzkiego (11 listopada) i rejonu konińskiego (18 listopada).