Dziś 35. rocznica święceń kapłańskich bp. Krzysztofa Wętkowskiego

4 czerwca 2023 r., ks. AT; foto: arch. prywatne bp. KW

Dziś 35. rocznica święceń kapłańskich bp. Krzysztofa Wętkowskiego

W tegoroczną Uroczystość Najświętszej Trójcy, 4 czerwca, przypada 35. rocznica święceń kapłańskich biskupa diecezjalnego Krzysztofa Wętkowskiego.

Ksiądz biskup, wraz z kolegami z roku studiów, święcenia kapłańskie przyjął w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie, 4 czerwca 1988 r., z rąk kard. Józefa Glempa, prymasa Polski.

W najbliższy wtorek, 6 czerwca, o godz. 11.00, biskup włocławski, wraz z kolegami kursowymi, sprawował będzie Mszę św. w katedrze włocławskiej.

Bp Krzysztof Wętkowski urodził się 12 sierpnia 1963 w Gnieźnie. Ukończył tamtejsze II Liceum Ogólnokształcące. Następnie studiował w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Wyświęcony na prezbitera 4 czerwca 1988 r. Od 1989 kontynuował studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, uzyskując w 1995 doktorat z nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego. 24 listopada 2012 papież Benedykt XVI mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej ze stolicą tytularną Glavinizza. Święcenia biskupie otrzymał 22 grudnia 2012 r. w archikatedrze gnieźnieńskiej. 27 kwietnia 2021 papież Franciszek przeniósł go na urząd biskupa diecezjalnego diecezji włocławskiej. Diecezję kanonicznie objął 7 czerwca 2021 r., zaś ingres do katedry we Włocławku odbył 19 czerwca tego samego roku.