Finał konkursu „Szlak Jubileuszowy po Diecezji Włocławskiej”

8 kwietnia 2024 r., ks. AZ

Finał konkursu „Szlak Jubileuszowy po Diecezji Włocławskiej”

7 kwietnia w bazylice katedralnej miał miejsce finał konkursu: „Szlak jubileuszowy po Diecezji Włocławskiej”. O godz. 10.00 sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. Homilię wygłosił ks. Adam Zieliński, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Włocławskiej.

Po Mszy świętej ksiądz biskup wręczył jubileuszowe certyfikaty pielgrzyma 94 osobom, którym udało się odwiedzić wszystkie wskazane w paszporcie pielgrzyma miejsca. Następnie ks. Michał Krygier, kustosz bazyliki katedralnej, wylosował zwycięzców konkursu. Nagroda główna – pielgrzymka do Rzymu dla 2 osób, której sponsorem było Biuro Pielgrzymkowe Caritas Diecezji Włocławskiej, trafiła do Waldemara Proszkowskiego z parafii św. Piotra i Pawła Apostoła w Starym Mieście. Nagroda druga – pielgrzymka do Wilna dla 2 osób trafiła do Mariusza Trzukolasa z parafii św. Faustyny w Koninie, natomiast trzecia nagroda – pielgrzymka na Festiwal Młodych w Medjugorje dla 2 osób przypadła Alicji Lisieckiej z parafii św. Maksymiliana we Włocławku.

Ksiądz biskup na zakończenie spotkania podziękował wszystkim uczestnikom konkursu za podjęcie wysiłku w celu odwiedzenia i poznania wszystkich 20 ważnych miejsc kultu w diecezji włocławskiej. Życzył aby zapał w odkrywaniu miejsc szczególnej obecności Boga nie gasł i aby utwierdzał wszystkich w wierze.

Organizatorem konkursu był Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej.