II kolumna Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej dotarła na Jasną Górę

24 sierpnia 2023 r., ks. KŁ

II kolumna Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej dotarła na Jasną Górę

Po trzech dniach pielgrzymowania, 24 sierpnia dotarła na Jasną Górę druga kolumna Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej: 413. Pielgrzymka z Sieradza i 33. Pielgrzymka ze Zduńskiej Woli. Towarzyszyła im również 11. Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej.

Dla diecezjan włocławskich tegoroczne pielgrzymowanie miało wymiar dziękczynienia za 900-lecie diecezji i nawiedzenie Matki Bożej w znaku jasnogórskiej ikony. W czasie drogi pątnicy rozważali temat roku duszpasterskiego Polsce: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Pielgrzymka Sieradzka liczyła 504 pątników; przewodził jej ks. Przemysław Strzelczak, ojcem duchownym był ks. prał. Sławomir Kasprzak, a koordynatorem świeckim pielgrzymki był Marek Jasiewicz. Pielgrzymka Zduńskowolska liczyła140 pątników; pielgrzymce przewodził ks. Krzysztof Kurant, ojcem duchownym był ks. Karol Skrobicki, a koordynatorką świecką była Agnieszka Rosiak. Grupa rowerowa liczyła 26 pielgrzymów, a przewodniczył jej ks. Piotr Kowalski.

25 sierpnia pątnicy będą dziękować za dar pielgrzymowania podczas Mszy Świętej w kaplicy cudownego obrazu o godzinie 8.00. Eucharystii przewodniczył będzie ks. inf. Marian Bronikowski, a homilię wygłosi ks. prał. Dariusz Kaliński. Msza Święta będzie transmitowana przez media jasnogórskie w na kanale YouTube.

Po dwóch dniach pobytu na Jasnej Górze i przeżyciu uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej (26 sierpnia), pątnicy wyruszą w drogę powrotną, by 29 sierpnia powrócić do swoich domów.