Koncert patriotyczny w Muzeum Diecezjalnym (zaproszenie)


5 listopada 2021 r.

Koncert patriotyczny w Muzeum Diecezjalnym (zaproszenie)

W ramach cyklu koncertów „Muzyczne spotkania z ANWILEM” Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza na ostatni już w tym roku koncert. Najbliższe wydarzenie muzyczne odbędzie się 13 listopada, o godzinie 19.00, w auli muzeum. Zainteresowani mogą odbierać darmowe bilety wstępu w siedzibie instytucji od najbliższego wtorku (9.11, od godz.: 9.00).
 
Koncert patriotyczny to specjalnie przygotowany program dla uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie znajdzie się muzyka kompozytorów polskich, w tym pieśni o tematyce patriotycznej m. in. S. Moniuszki, Z. Noskowskiego oraz F. Chopina.
 
Cykl koncertów „Muzyczne spotkania z ANWILEM”, którego sponsorem głównym jest ANWIL S.A. z Włocławka to zadanie realizowane przez Muzeum Diecezjalne w ramach którego odbyło się  sześć koncertów o zróżnicowanej tematyce: koncert kameralny, jazzowy, skrzypcowy, fortepianowy, patriotyczny oraz wieczór poetycko-muzyczny. Wejście na wszystkie wydarzenie jest bezpłatne, należy jednak wcześniej odebrać w muzeum bilet wstępu, co związane jest z ograniczeniami wynikającymi z przeciwdziałania pandemii.