Konin: rekolekcje ewangelizacyjne dla młodych


12 maja 2019 r.

Konin: rekolekcje ewangelizacyjne dla młodych

W dniach 10-11 maja br., przy parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie, odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne. Uczestnicy oprócz wspólnych modlitw, wysłuchali kilku ciekawych świadectw oraz zgłębiali tajniki kerygmatu, charyzmatów, miłosierdzia czy odpowiedzi na zawołanie Chrystusa.
 
W piątek, historię nawrócenia, opowiadała Patrycja Hurlak, aktorka, autorka książki „Nawrócona Wiedźma”. Podczas godzinnej konferencji przestrzegała przed zagrożeniami duchowymi oraz dzieliła się doświadczeniem Chrystusa w swoim życiu.
 
Pod koniec pierwszego dnia, po wspólnej adoracji, poprowadzonej przez Krąg Rodzin, wikariusz konińskiej parafii, zawierzył miasto Niepokalanemu Sercu Maryi, a chętni uczestnicy złożyli podpisy na akcie zawierzenia.
 
W trakcie drugiego dnia rekolekcji, swoje świadectwo głosił Adam. Przestrzegał przed alkoholem i narkotykami, które przez wiele lat rządziły jego życiem i doprowadziły do zguby. Jak spotkał Boga? Po prostu zaczął do Niego „gadać”… Od tamtej pory zwalczył uzależnienia i wraz z małżonką idą przez życie Bożym szklakiem.