Korczew: dzień chorego w okręgu sieradzkim

12 lutego 2024 r., ks. RG

Korczew: dzień chorego w okręgu sieradzkim

Mszą św. w Kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Korczewie koncelebrowaną przez 5 księży rozpoczęły się  obchody Światowego Dnia Chorego okręgu sieradzkiego. W spotkaniu wzięło udział około  150 chorych i niepełnosprawnych.

Homilię wygłosił ks. Stanisław Siurdyga, proboszcz parafii św.  Maksymiliana w Zduńskiej Woli. Odniósł się do Orędzia Ojca Świętego Franciszka na XXXII Światowy Dzień Chorego, podkreślając że pierwszą formą opieki jakiej potrzebuje  człowiek w chorobie  jest bliskość pełna współczucia i czułości.  Zauważył że Pan Bóg stwarzając człowieka powołał go do Komunii i braterstwa.

Na zakończenie Mszy św.  każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy obrazek.

Druga część spotkania miała miejsce w remizie OSP w Korczewie, gdzie została przygotowana agapa.