Ks. Jerzy Dylewski odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

26 czerwca 2023 r.

Ks. Jerzy Dylewski odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

W niedzielę, 25 czerwca, w parafii Wniebowzięcia NMP w Kłodawie miały miejsce uroczystości jubileuszowe 50-lecia kapłaństwa ks. prał. Jerzego Dylewskiego, proboszcza miejscowej wspólnoty.

Uroczystości rozpoczęły się odznaczeniem księdza jubilata Złotym Krzyżem Zasługi. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu tego dokonała Aneta Niestrawska, I Wicewojewoda Wielkopolski.

Mszę św. przewodniczył bp Wiesław Mering, a koncelebrowali: bp Stanisław Gębicki, ks. prał. Jerzy Dylewski, ks. prał. Zbigniew Szygenda i ks. kan. Marcin Filas.

W okolicznościowej homilii ks. Szygenda przybliżył znaczenie jubileuszu. Przypomniał też ważniejsze wydarzenia z życia księdza jubilata, wskazując na konkretne dzieła ks. Dylewskiego zarówno w wymiarze materialnym (budowa nowego skrzydła gmachu WSD czy remont klasztoru i kościoła w Kłodawie) jak i duszpasterskim (troska o grupy apostolskie i duchowy rozwój parafian).

Na podstawie relacji przesłanej przez ks. Roberta Maca