Licheń: rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

5 lutego 2024 r., ks. DS

Licheń: rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

W dniach 2-4 lutego członkowie diecezjalnej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym przeżywali w Licheniu rekolekcje. Uczestniczyło w nich ponad 120 osób od dawna zaangażowanych w działalność wspólnoty lub rozpoczynające swoją przygodę w ruchu charyzmatycznym. Uczestnicy wysłuchali konferencji, które umocniły ich i przypomniały, że są umiłowanymi dziećmi Boga oraz że Pan Bóg z miłości do nich pragnie ich świętości.

Poruszona została także kwestia jedności we wspólnotach, gdyż tylko w jedności można ewangelizować i pomagać własnemu otoczeniu na nowo uwierzyć w Chrystusa. Uczestnicy zrozumieli, że jako chrześcijanie są powołani do świętości.

Sobotnie, wieczorne spotkanie modlitewne zjednoczyło uczestników w radosnym uwielbieniu Pana Jezusa.

Gry i zabawy z udziałem najmłodszych przygotowane w niedzielny poranek, dopełniły radości i poczucia wspólnoty. Z kolei podczas nocnych adoracji dawał okazję wyciszenia i medytacji. Rekolekcje były czasem w którym nie zabrakło okazji do rozmów i dzielenia się przeżyciami.

We wspólnym przeżywaniu rekolekcji pomogli uczestnikom kapłani - ks. D. Stempin i ks. K. Antczak. Zaangażowane były również osoby świeckie, które wygłosiły konferencje: A. Warmińska, D. Małecka.

Nad wszystkim czuwali diecezjalni koordynatorzy Odnowy w Duchu Świętym: ks. Dominik Stempin i Agnieszka Warmińska.