Licheń. Twoja krew może ocalić komuś życie! (zaproszenie)


13 maja 2022 r.

Licheń. Twoja krew może ocalić komuś życie! (zaproszenie)

W niedzielę, 15 maja, w licheńskim sanktuarium po raz trzeci odbędzie się Dzień Promocji Honorowego Krwiodawstwa. Wydarzenie związane jest ze 102. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II.
 
Krew ludzka to niezwykle cenna substancja, której nie można niczym zastąpić. Jej wartość doceniamy wówczas, kiedy stajemy w obliczu tragedii lub gdy sami odzyskujemy zdrowie. Oddając krew lub osocze możesz ocalić komuś życie okazując tym samym dowód ludzkiej solidarności i miłości.
 
Jeśli chcesz zostać dawcą krwi zapraszamy do Sanktuarium w Licheniu. W niedzielę, 15 maja, obok bazyliki, stał będzie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, w którym pobierana będzie krew i osocze. 
 
Krew mogą oddać tylko zdrowe i pełnoletnie osoby.
 
Rejestracja dawców przebiegać będzie w Kaplicy Całunu Turyńskiego. Tutaj otrzymają kwestionariusz z pytaniami o stan zdrowia. Następnie lekarz kwalifikuje chętnych do oddawania krwi lub jej składników, bądź wyjaśni dlaczego nie można oddać krwi. W trakcie całej akcji można skorzystać z kawiarenki, gdzie wydawane będą napoje.
 
Zapraszamy!
 

Justyna Zacharek
Biuro Prasowe Sanktuarium