Lipno: niedziela powołaniowa w parafii bł. Michała Kozala

23 października 2023 r.

Lipno: niedziela powołaniowa w parafii bł. Michała Kozala

Dnia 22 października wspólnota włocławskiego seminarium, z ks. Ireneuszem Świątkiem, rektorem WSD oraz ks. Remigiuszem Zacharkiem ojcem duchownym alumnów, udała się do parafii pw. bł. Michała Kozala BM w Lipnie na pierwszą w tym roku formacyjnym ,,niedzielę powołaniową”. Podczas Mszy Świętych klerycy dzielili się historią swojego powołania.

W głoszonych homiliach ksiądz rektor, nawiązując do obecnych w świątyni alumnów, mówił o różnorodności funkcji i zadań w Kościele, które mają wspólny cel: prowadzić wszystkich ludzi do Jezusa. – W ten sposób wszyscy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni – tłumaczył homilista, zachęcając do modlitwy za siebie nawzajem oraz o nowe powołania do służby kapłańskiej.

Każdej Eucharystii towarzyszył śpiew kleryków, którym na gitarze akompaniował ks. Zacharek.

Wyjazdy, które już na stałe weszły do kalendarza włocławskiego seminarium, są też okazją do innego niż zwykle przeżywania niedzieli; dają m.in. możliwość poznania różnych wspólnot parafialnych, przybliżenie historii Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, któremu patronuje bł. kard. Stefan Wyszyński, a także rozmowy z nowo poznanymi ludźmi.

Na podstawie informacji al. Adama Kałużnego