Michelińscy parafianie na pielgrzymim szlaku po diecezji włocławskiej

3 września 2023 r., ks. SO

Michelińscy parafianie na pielgrzymim szlaku po diecezji włocławskiej

Włączając się w obchody Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej, w I sobotę września 2023 roku (2.09), ponad 50-osobowa grupa pielgrzymów z parafii Ducha Świętego we Włocławku – pod opieką ks. proboszcza Sebastiana Osińskiego –  odwiedziła kolejne sanktuaria diecezjalne.

Po godzinie siódmej pielgrzymi zawitali w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Kujaw w Błennej.

Następnym przystankiem na pielgrzymim szlaku było sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie.

Trzecim punktem było sanktuarium Błogosławionego Bogumiła w Dobrowie.

Nie zabrakło również modlitwy w sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie.

Pielgrzymi odwiedzili także sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skulsku.

Ostatnim miejscem pielgrzymki było sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu, gdzie pielgrzymi uczestniczyli w Mszy świętej i spędzili dużo czasu w gościnnych murach sanktuarium.

Odbyta pielgrzymka była drugim etapem zdobywania szlaku jubileuszowego po diecezji włocławskiej przez michelińskich pątników.