Ministrancki turniej w piłkę halową w rejonie konińskim


8 grudnia 2018 r.

Ministrancki turniej w piłkę halową w rejonie konińskim

Sobota, 8 grudnia w dekanacie konińskim II naznaczona była wydarzeniami sportowymi. W hali sportowej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wysokiem, miały miejsce rozgrywki LSO piłki halowej. Turniej rozpoczęła wspólna modlitwa, którą poprowadził ks. prałat Sławomir Kasprzak, dziekan dekanatu konińskiego II.
 
Pierwsze miejsce w grupie najstarszych ministrantów zajęli reprezentanci parafii pw. NMP Królowej Polski w Koninie; mistrzami w grupie średniej zostali ministranci z parafii św. Stanisława BM w Kramsku, a najwyższe miejsce na podium w grupie najmłodszych wywalczyła drużyna z parafii NMP Królowej Polski w Koninie.
 
Wcześniej podobne rozgrywki miały miejsce w dekanacie kłodawskim, nad którym, patronat honorowy objął ks. prałat Jerzy Dylewski, dziekan dekanatu kłodawskiego.
 
Turniej w rozpoczął się wspólną modlitwą, następnie zostały rozlosowane drużyny i rozpoczęła się rywalizacja. Nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia Krystian Kubiak, który piłką nożną zajmuje się zawodowo na co dzień.
 
Po trzygodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców. W kategorii ministrant: I miejsce zajęła parafia pw. św. Mikołaja w Dąbiu, II miejsce zajęła parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie oraz III miejsce zajęła parafia pw. Św. Rodziny w Przedeczu. W kategorii lektor młodszy: I miejsce zajęła parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie,  II  miejsce zajęła parafia pw. św. Mikołaja w Dąbiu i III parafia pw. Św. Rodziny w Przedeczu. W kategorii najstarszych ministrantów: I miejsce zajęła parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Borysławicach, II miejsce zajęła parafia pow. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie, III miejsce zajęła parafia pw. Św. Rodziny w Przedeczu.
 
Zwyciezcom gratulujemy. Najlepsi reprezentwać będą swoje parafie i dekanaty na rozgrywkach rejonowych.