Niecodzienne spotkanie w Domu Biskupim

16 lipca 2019 r., tekst: ks. JB; foto: ks. MSz

Niecodzienne spotkanie w Domu Biskupim

Anna Gembicka – podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – w dniu 16 lipca złożyła wizytę biskupowi włocławskiemu Wiesławowi Meringowi.

Pani minister, znana z troski o coraz lepsze funkcjonowanie regionu, z którego pochodzi i który reprezentuje, zapoznała się z pracami konserwatorskimi w bazylice katedralnej oraz w instytucjach prowadzonych przez Caritas Diecezji Włocławskiej. W rozmowie uczestniczyli także: ks. bp Stanisław Gębicki, ks. prał. Michał Krygier, ks. prał. dr Janusz Bartczak oraz ks. Mateusz Szurgot.

Po spotkaniu w Domu Biskupim przedstawicielka rządu RP odwiedziła placówki Caritas: świetlicę dla dzieci i młodzieży, jadłodajnię oraz schronisko dla osób bezdomnych, z którymi odbyła krótką rozmowę.