Niedziela Powołaniowa w Nieszawie

7 listopada 2022 r., tekst: dk. MM; foto: arch.diec.

Niedziela Powołaniowa w Nieszawie

W ramach niedzielnych wyjazdów powołaniowych alumni Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odwiedzają kolejne parafie diecezji włocławskiej. Tym razem (6 listopada) gościli w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie.

Każdy taki wyjazd jest okazją, żeby podzielić się z wiernymi danej parafii krótkim świadectwem swej drogi powołania. Osobiste spotkanie z tymi, którzy do kapłaństwa już się przygotowują może pomóc w podjęciu decyzji przez młodych ludzi zastanawiających się nad wyborem swej drogi życiowej. Świadectwo alumnów głoszone w ramach homilii, było poprzedzone rozważaniem ks. Juliana Głowackiego, prefekta WSD. Opierając się na niedzielnej Ewangelii, wskazał na kwestię zmartwychwstania, które jest istotną prawdą chrześcijaństwa.

Bóg cały czas powołuje pracowników swojej winnicy, jednak nie zawsze to wezwanie jest rozpoznane w sercu człowieka. Opowiadanie o tym, czym jest samo seminarium, jak wygląda formacja, dzielenie się własnym doświadczeniem i przede wszystkim osobiste spotkanie to szansa na odkrycie i rozwój powołania.

Ważna jest tu również wspólna modlitwa o powołania. Widać to było zwłaszcza podczas rozmowy kleryków z wiernymi świeckimi po zakończonej Eucharystii. Alumni przy wyjściu z kościoła rozdawali obrazki z wizerunkiem bł. Stefana Wyszyńskiego oraz kalendarze na kolejny rok, przedstawiające historię włocławskiego seminarium.