Parafianie z Michelina na pielgrzymim szlaku

16 października 2023 r., ks. SO

Parafianie z Michelina na pielgrzymim szlaku

Pięćdziesięcioosobowa grupa pielgrzymów z parafii Ducha Świętego we Włocławku-Michelinie – pod kierunkiem ks. proboszcza Sebastiana Osińskiego – wzięła udział w pielgrzymce autokarowej do sanktuariów diecezjalnych. Była to już trzecia część pielgrzymowania szlakiem jubileuszowym po diecezji włocławskiej w roku 900-lecia jej istnienia.

Pielgrzymi zawitali w sanktuarium Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej w Osięcinach. Tu, ks. proboszcz dr Piotr Dziurdziński, przedstawił historię sanktuarium i parafii.

Z Osięcin pielgrzymi udali się do Radziejowa, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kustoszami tego miejsca są ojcowie franciszkanie konwentualni. Ojciec Edward Podgórski przybliżył michelińskim pielgrzymom historię świątyni i sanktuarium oraz oprowadził po znajdującym się przy klasztorze mini zoo. Będąc w domu Matki pątnicy odmówili także część różańca świętego.

Kolejnym przystankiem było sanktuarium Matki Bożej Księżnej Kujaw w Ostrowąsie. Tu, ks. proboszcz dr. Janusz Drewniak, oprowadził pielgrzymów po dróżkach różańcowych, przybliżył historię znajdującej się na tafli jeziora kopii obrazu Matki Bożej Ostrowąskiej. Następnie – w świątyni – ksiądz kustosz przedstawił historię sanktuarium i sprawował wraz z ks. Osińskim Mszę świętą w intencji pielgrzymów.

Z Ostrowąsa grupa pielgrzymów udała się do Ciechocinka, gdzie był czas wolny, w którym była możliwość spaceru po kurorcie i poznania jego uroków.